Znak velký bez pozadí

Mýty v první pomoci 2 – Dojezdová doba ZZS

Mýty v první pomoci - Dojezdová doba ZZS

Pro ty, kteří sledují pravidelně naši Facebookovou stránku to bude ze začátku malé zopakování.    Ale pro všechny ostatní, vítáme Váz zpátky u našeho naučného příspěvkového seriálu s názvem    „Mýty v první pomoci, aneb jak se to opravdu nemá dělat„. Jsme velice rádi, že po týdnu jste se vrátili, aby jste se dozvěděli o novém mýtu v první pomoci.

Možná se ptáte, proč jsme se rozhodli tento seriál vytvořit. Ze školení první pomoci, které pravidelně pořádáme, jsme zjistili, že mnozí z Vás znají různé druhy metod, které se v dnešní době už nepoužívají, jsou špatné, nebo se prokázalo, že můžou být dokonce fatální!

Budeme se snažit Vám proto každé pondělí dát nějaký mýtus, který poté vyvrátíme a řekneme, jak má taková správná první pomoc vypadat. Budou z nás takový „Bořiči mýtů první pomoci!“ 😀

Mýtus 2 - Zdravotnická záchranná Služba vždy přijede do 20 minut.

Nicméně ať se záchranáři snaží, jak nejlépe mohou, na místo ani do dvaceti minut někdy prostě dorazit nestihnou. Česká republika má neoddiskutovatelně jeden z nejlepších záchranných systémů v Evropě, pomoc se k vám dostane vždy tak rychle, jak je to jen možné. Záchranka dnes vyjíždí z preventivních důvodů i k méně závažným případům, ke kterým byste si v jiné zemi mohli zavolat tak maximálně taxi.
 
Zákon, nezákon, na dojezd mají totiž vliv tři faktory — povětrnostní podmínky, stav a hustota dopravy a samozřejmě vzdálenost. Kolony, ledovka a mnohé další nečekané události. Proto se občas může stát, že k vám dorazí dříve Hasiči nebo hlídka Policie.
 
Skutečné dojezdové časy se tak pohybují od 2 do 50 minut. V tomto časovém rozmezí si budete muset poradit na místě sami – a zde přicházejí na řadu vaše dovednosti v první pomoci za pomocí operátorky ZZS .
Vozidla záchranky přijedou vždy tak, jak nejrychleji umí. Věřte tedy systému, který funguje opravdu skvěle, a snažte se pomyslnou dobu příjezdu pomoci zkrátit tím, že správně poskytnete laickou první pomoc.

Doufáme, že jste se přiučili něčemu novému. Pokud jste ovšem vše věděli, tak můžeme jen pogratulovat a slíbit, že na příští týden připravíme něco trošičku těžšího, co třeba ještě nevíte!

Nakonec bychom Vás rádi informovali, pokud máte zájem, tak náš spolek OS ČČK Hodonín pořádá perfektně zpracované cvičení první pomoci, kde se dozvíte vše potřebné k případné záchraně lidského života. Více informací naleznete zde.

 

Mějte se fanfárově s uvidíme se příští pondělí u dalšího mýtu!

 

 

S přáním příjemného zbytku dne,

PR Tým OS ČČK Hodonín

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *