Znak velký bez pozadí

Červený kříž ve školce

Červený kříž ve školce

Jedním z cílů naší organizace je, aby ne jen dospělý, ale i ti menší uměli poskytnout první pomoc. Teď se mohou tyto postupy zábavnou formou naučit. Denně jsme v terénu a děláme ukázky a školení první pomoci v různých školách a školkách a vidíme, že na téma první pomoci reagují děti předškolního věku velmi pozitivně. Prostřednictvím zážitkové formy se s ní dokáží ztotožnit a nebojí se.

Důvodem je také to, aby si již od útlého věku budovaly k záchraně života pozitivní vztah a nebyly lhostejní vůči svému okolí.

Vždy se snažíme dbát na to, aby děti v případě problémů vyhledaly pomoc dospělého, ale můžou nastat situace, kdy dospělý na blízku nebude. Častokrát jsou svědkem různých událostí právě naše děti. Praxí můžeme říct, že dítě v takových situacích nepanikaří, dokáže přivolat pomoc a zachránit tak lidský život. Začít s tématem první pomoci u těch nejmenších má proto velký smysl.

Členové oblastní spolku hodonínského Červeného kříže zavítali, do jedné z místních mateřských škol. Cílem programu bylo naučit děti základy první pomoci takovým způsobem, aby i v tomto nízkém věku všemu porozuměly. Děti si zde pod dohledem zkušených lektorů formou hry, nanečisto vyzkoušeli jak správně poskytnout první pomoc.

Na fotkách MŠ Mozaika Hodonín a Pravoslava Veselého s naším báječným lektorem

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *