Znak velký bez pozadí

Kurz Člen humanitárních jednotek v Havlíčkově Brodě

Kurz Člen humanitární jednotky v Havlíčkově Brodě

30. 9. – 2. 10. 2022 se zástupci naší organizace zúčastnili kurzu Člen humanitární jednotky, který pořádal Oblastní spolek ČČK v Havlíčkově Brodě. Hlavní náplní kurzu byla psychosociální pomoc, radiokomunikace a poskytnutí první pomoci zraněným. Po teoretické části jsme se zaměřili na praktické zvládnutí vytvořených situací.

Znalosti z teoretické části, jsme si vyzkoušeli při modelových situací, jako autonehoda, předávkování drogrami, ale taky při žarlivé scéně zrzené manželky, onkologicky nemocné osoby nebo při sourozeneckých hádkách. Komunikace je důležitá pro organizaci a koordinování pomoci a psychosociální podpora je potřebná ne jen pro zasažené, ale i pro členy jednotky, kteří se často moho potýkat s problémy, které jim mimořádné události připraví. Zdravotní první pomoc, je základ který by měl každý člen HJ umět. Je ovšem dobré si jí neustále opakovat.

Díky těmto kůrzům a cvičeními, jsou i členové naší humanitární jednotky v Hodoníně více připravěni, na mimořádné události, které můžou nastat. Znalosti které jsme v Havličkově Brodě získali, budeme nadále i předávat členům humanitární jednotky v Hodoníně. Těšíme se, až se budeme moct opět podobného kurzu a cvičení zůčastnit abych se zdokonalovi v našich dovednostech

Po cvičení probíhal odpočinkový a hlavně zábavný večer plný různých aktivit a soutěží. Skvělé odreágování po náročném dni.
Sešla se úžasná parta lidí, kteří se sebevzdělávají proto, aby v případě potřeby mohli pomáhat těm, kteří se dostanou do nesnází. Děkujeme moc všem organizátorům za velmi příjemnou atmosféru.

Zdroj OS ČČK Havlíčkův Brod

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *