Znak velký bez pozadí

Rok poté

Rok poté

24.6.2022 uběhl přesně rok po tragické události, kdy na Jižní Moravě udeřilo silné tornádo. To způsobilo miliardové škody, stovky lidí bylo zraněno a taky bohužel i šest lidí zemřelo. Přesně rok po této události, obce zasažené tornádem, uspořádali vzpomínkové akce, jako poděkování těm, kteří zde pomáhali.

I my jsme se zúčastnili několika vzpomínkových akcí. Hned 24. června jsme byli v Moravské Nové Vsi, kde vzpomínkovou akci konala Jihomoravská komunitní nadace. V tentýž den jsme byli i v Lužicích, kam jsme byli pozvání. Zde kromě vzpomínkového aktu, byla taky výstava fotografii a odhalení pamětní desky. Na obou místech se taky představovali knihy z místních obcí.

V sobotu jsme se zúčastnili semináře Komunitního budování. Zde architekti a studenti stavebních fakult představovali své návrhy na utváření obcí. Seminář vzájemně propojil architekty (Česká komora architektů, Obnova2021) a komunitní a sociální pracovníky (PIT – Psychosociální intervenční tým ČR, Český Červený kříž). Společně tak vytvořili vizi pro novou podobu zničených budov v Moravské Nové Vsi.

Hlavní akce pro nás byla připravena v sobotu večer v Hodoníně, kde Kulturní dům Hodonín, připravil koncert pro všechny pomáhající. Český Červený kříž byl jeden ze dvou (spolu s firmou Swietelsky) generálním partnerů. Kromě toho jsme zde i zajišťovali zdravotnický dozor. Na tuto akci k nám taky dojeli naši kolegové z celé ČR, kteří nám po tornádu pomáhali a patří jim velké DÍKY.

Poslední akci jsme měli až 2 července a to na Dni otevřených sklepů v obci Hrušky. Na této akci jsme si po delší době odpočinuli a poslechli dobrou muziku v podání Leony Machálkové, Petra Kotvalda a dalších.

Děkujeme Všem, kteří v těžkých dobách pomáhají a není jim lhostejné cizí neštěstí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *