Znak velký bez pozadí

Oblastní kolo Hlídek mladých zdravotníků v Hodoníně

Oblastní kolo Hlídek mladých zdravotníků v Hodoníně

Dne 13.05.2022 pořádal OS ČČK Hodonín oblastní kolo Hlídek mladých zdravotníků. Soutěž se konala na ZŠ U Červených domků v Hodoníně.

Tímto děkujeme řediteli školy, PaedDr. Antonínu Slezákovi, za umožnění konání soutěže.

Za účasti představitelů Města Hodonín, zástupců Nemocnice TGM Hodonín, Městské policie Hodonín a tisku bylo zahájeno oblastní kolo.

Z počátku soutěže nám počasí moc nepřálo a museli jsme stanoviště přesunout do přilehlé tělocvičny. Nakonec vše dobře dopadlo a na předání cen se už jsme mohli využít slunečný den.

Žáci 13 družstev ZŠ okresu Hodonín a Břeclav soutěžili v disciplínách první pomoci. Otestovali si tak, za celý rok, nabité znalosti z kroužků mladých zdravotníků, které mají na jejich školách. Zároveň si vyzkoušeli první pomoc na maskovaných figurantech s různými druhy poranění (tržné a řezné rány, zlomeniny, popáleniny, zástava srdce nebo třeba transport zraněného a obvazová technika). Během soutěže bylo vidět, že žáci mají opravdu velké znalosti.

Všem žákům a pedagogům patří poděkování, za skvěle zvládnutou tématiku první pomoci a vzornou reprezentaci své školy.

Soutěž byla rozdělaná na dvě kategorie – I. a II. druhý stupeň ZŠ.

V kategorii I. stupně soutěžilo sedm družstev a v kategorii II. stupně šest družstev, každé po pěti soutěžících. Obě kategorie měly šest stanovišť. Zde soutěžící dostali za úkol ošetřit různé typy poranění. Byli hodnoceni podle toho, jak správně zranění ošetřili. Dle získaných bodů, bylo znát, že první pomoc dětem opravdu jde. Bylo vidět, že děti zdravověda a první pomoc baví a rádi se jí učí. V tomto směru jsou všichni velmi dobře připraveni poskytnou pomoc, vždy kdy to bude potřeba. Po ukončení soutěže a sečtení bodů, došlo na vyhlášení vítězů.

Vítězové postupují do krajského kola, které se bude konat 3.6.2022 ve Znojmě.

Vítězové okresní soutěže Hlídek mladých zdravotníků 2022:

I. Stupeň:

1.místo ZŠ Prušánky A (postup do krajského kola)
2.místo ZŠ Lednice
3.místo ZŠ Lednice

II. Stupeň:

1.místo ZŠ Lužice (postup do krajského kola)
2.místo ZŠ Červené domky A Hodonín
3.místo GOAH Hodonín

Gratulujeme všem vítězům i všem, kteří se soutěže zúčastnili.

Děkujeme celému realizačnímu týmu, který soutěž zorganizoval.

Poděkování patří také všem figurantům, učitelům, Městské policii Hodonín a dalším, bez které by se soutěž neobešla. Fotogalerii naleznete zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: